7 Ekim 2013 Pazartesi

Küçük Şeyler Büyüyor...

 Yine pislik arkadaşlar revaçta. Sanırım birçoğumuz bu yüzden kaybettik. "Aman ona bir şey olmasın." ,"O üzülmesin,önemli olan bu." gibi cıvık cıvık sevgi sözcükleriydi bir kuyu kazan ve bizi o kuyuya tıkan.
  Sahte arkadaşlıklar çok moda bu sıralar. Bazılarımız için moda kendine yakışandır. Ve gerçekten de kendine yakıştırmasını çok iyi bilenler var aramızda. Ama modayı takip etmeden de olmaz tabii. 
  Bazıları, yaptıkları her şeyi "Kafam karışıktı.", "Emin değildim,bunu istememiştim." gibi cümlelerle örtbas ederler. Kafa karışıklığı dediğin şey çok adidir. Belki de bunun adı başka bir şeydir.Her ne ise işte...
  Küçük bir not: O senin kuyunu kazmadan,sen onunkini kaz!! Evet,biliyorum. Bu çok pislikçe. Ama neden üzülmek ister ki insan? Yada onun olan bir şeyi başkasında görmek ister ki? Ne bileyim,bu aptallık olur. Ve bu benim lügatımda yok. Yaniii... Geçen günden sonra buna karar verdim. 
  Kafa karışıklığı kadar insanlarda adi.Çevrende neler döndüğünü görsen sende çok şaşırırsın. Yada en yakın arkadaşının senden sakladıklarını bir bilsen... Hem merak uyandırıcı,hem korkutucu. Kim bilir bu soruların cevapları ne kadar da mide bulandırıcıdır...
  Bazen küçük bir iyilikte bana yapılanları unutuyorum. "Hafızanı tazele kızım!" uyarısından sonra pembe gözlüklerimi çıkarıyorum; bir bakıyorum her şey grileşmiş.
 Ama bu zamana kadar çok bekledim ve -en önemlisi- sabrettim. Bu yaptıklarından sonra senin puanın olabilir ama benimde var!

2 yorum: